En iyi Hacamat Uzmanları

Türkiye’de hacamat konusunda söz ve ilim sahibi belli başlı on kadar uzman vardır. Bunlardan ilk üçü şüphesiz Süleyman Gök, Yasin Keskin ve Murat Yücedir.

Şüphesiz Hacamat Dernek Başkanı Süleyman Gök daha kimsenin hacamat nedir duymadığı zamanda  ‘Bu değerli bir Sünneti Seniyedir deyip’ Hacamat yayılması için İstanbul Tabibler Odası ve Sağlık Bakanlığı ile mücadele etmiş defalarca mahkemelerde sırf hacamat yaptığı için yargılanmış dünyanın en tecrübeli hacamat uzmanıdır.

Süleyman Gök tecrübesine hiç bir kimsenin ulaşması zordur. Süleymna Gök nerdeyse Türkiye’de 81 ilde Avrupanın tüm ülkelerinde Amerikada Hindistanda Pakistanda Hacamat eğitimi vermiş hacamat uygulaması yapmış bir uzmandır.

Zeynep Ersoy hanım keza 2 yıl Süleyman Gök asistanlığını yapmış bilhassa kendini sülük tedavisi konusunda geliştirmiş yetenekli bir uzmandır. Lakin çok ukela ve çok bilmiş olduğunu söyleyenler var. Kendisi Rus asıllı olup rusyada okuduğu 3-5 bilgiyi türkiye’de  satabileceği piyasa var.

Kürşat Arslan  hakkında biraz olumsuz yazılar olsada oldukça bir uygulamacıdır. Kürşat bey ilmini artırmak yerine daha çok tecrübesizleri kendi çevresine toplayıp ilgi odağı olmayı ve hacamatçıların lideri olmaya soyunan birsidir.

Konyada Ebusadullah hakkında çok olumlu bir şey duymadık, uzak durun diyenler çok oldu. Sürekli para verip yaptırdığı gazete reklamlarını yayınlayan birisi.

Cihat Alkan klasik eğitim seviyesi düşük türkçesi oldukça zayıf bir vatandaş diyenler çok. Biraz agresiv lik yanıda var diyenler oldu.

Osmanlı Hacamat İşin ticari yönünü ve talebi gördükten sonra daha çok belli bir dini cemaat ekolünden kişilerin yöneldiği hacamatın detayına pek inemeyen birazda din duygusu sömürüsü yapan bir kimliği vardır. Osmanlı Hacamat dan eğitim alanlara hacamat yaptırmayın bir çok eksik ve yalnışlarla hacamat öğreniyorlar.

Sümbül Gök (Hacamat Dernek Başkanı Süleyman GÖk eşi)  hacamat yapılırken işin manevi yönü konusunda tecrübeli hacamata  tamamen farklı yaklaşan bioenerji uzmanıdır.

Modern Tıp kökenli Dr Turanşah Tümer istanbul pendikte tıbbi hacamatı savunan bir uzmandır.

Bir çok kimse hacamatın tıbbi yönü var dini yönü var. iki kanatlı kuş misali. fayda için ikiside lazım diyorlar.

Turanşah Tümer Hekim olmayanları araştırıp sğlık bakanlığına şikayet ediyor diyenler ve ayrıca çok paragöz biri olduğunu söyleyenler var. 

Dr. Kasım altıntaş geleneksel yöntemlerin bir çoğunun eğitimini almış, Bursada uzun yıllar hacamat uygulaması konusunda hizmet veren değerli uzmanlardır.

Kasım Altıntaş Bursada en eski hacamat uzmanı doktor olup çok mütevazidir. Bir çok hasta Dr. KAsım Altıntaş elinde şifa bulmuştur.

Kendini 17 yıllık-21 yıllık tecrübeli uzman olarak tanıtanlardan uzak durun, küllen yalan, küllen duygu sömürüsü.

En tecrübeli uzmanlardan Murat yüce 2006 da başladı 10 yıllık tecrübesi var, Arkasından Yasin Keskin ve sorasnda Süleyman Gök gelir. Bu iki side  2008 yıllarından sonra başladalar. Bu üç kişiden önce doğru düzgün hacamat yapan yok idi.

Ruzin Imdat yine eğitimini Süleyman gök’ten Almıştır, bi ara Süleyman Gök ile çalışmış uzmandır. Aslen muhasebe maliye okuyan Ruzin Hanım aynı zamanda Hacamat Derneği Kurucu üyelerindendir.

Dr./N  Süleyman Gök (Hacamat Dernek Başkanı) HACAMAT adı kitap yazarı HAcamat mesleğinin yayılmasına çok katkısı olmuştur. Süleyman gök Geleneksel Tıp doktoru olup hindistan ekolünden yetişmiştir.

Dr./N Süleyman Gök Dr./N Mehmet Kocabaş ile birlikte Hacamatı Türkiye getiren ilk isimdir.

Dr. Ahmet Erçek hem avukat hem doktor olan Ahmet Erçek bey Hacamat ve Sülük Tedavisi Eğitimini Süleyman Gök beyden aldığını aynı zamanda sağlık bakanlığı hacamat kursunu bitirdiğini sağlık bakanlığının kurslarındanda hiç bir şey öğrenmedim. ne öğrendiysem Süleyman beyden öğrendim diye belirtti,

Ankara Sincan’da tıp merkezi olan ve Sağlık Bakanlığı adına doktorlara Hacamat Eğitimi veren Nezir Çelik bey de oldukça iyi bir hacamatçıdır. NEzir bey de Hacamat Eğitimini Süleyman Gök beyden Almıştır.

Adana’da Gönül Menekşe keza Hacamat Konusuda oldukça iyidir. Gönül hanım eğitimini Dr. Mete diye birisinden aldığını, Dr. Mete den hiç memnun kalmadığını sonra yine özel istanbula gelip Süleyman Gök beyden Hacamat Eğitimi aldığını belirtmiştir.

Adana’da yine en uzman Hacamatçılardan birisi Yunus Yüce adlı oldukça tecrübeli bir yetenektir.

Almanya’da Tuncay Yılmaz, Dr Ahmet Uz Huri Yiğit, canan yiğit, avrupa’nı en iyi uzmanlarından dır.

Bunun dışında bizim bilmediğimiz birileri varsa; veya yukarda yazdıklarımızda eksik yalnış varsa aşağıya isimlerini ve o kişi hakkında genel görüşleri yazabilirsiniz.

 

Reklamlar