En iyi Hacamat uygulama Uzmanları

Türkiye’de hacamat konusunda söz ve ilim sahibi belli başlı on kadar uzman vardır. Bunlardan ilk üçü şüphesiz Süleyman Gök, Yasin Keskin ve Murat Yücedir.

Şüphesiz Hacamat Dernek Başkanı Süleyman Gök daha kimsenin hacamat nedir duymadığı zamanda  ‘Bu değerli bir Sünneti Seniyedir deyip’ Hacamat yayılması için İstanbul Tabibler Odası ve Sağlık Bakanlığı ile mücadele etmiş defalarca telefonlarla veya medya yolu ile taciz edilmiş dünyanın en tecrübeli hacamat uzmanıdır.

Süleyman Gök hacamat ve Geleneksel Tıp tecrübesine hiç bir kimsenin ulaşması zordur. Süleyman Gök nerdeyse Türkiye’de 81 ilde Avrupanın tüm ülkelerinde Amerikada Hindistanda Pakistanda Hacamat eğitimi vermiş hacamat uygulaması yapmış bir uzmandır.

Modern Tıp kökenli Dr Turanşah Tümer istanbul pendikte tıbbi hacamatı savunan HACAMAT DOKTOR dan başak kimse yapmasın fikrini savunan bir uzmandır.

Bir çok kimse hacamatın tıbbi yönü var dini yönü var. iki kanatlı kuş misali. fayda için ikiside lazım diyorlar.

Turanşah Tümer Hekim olmayanları araştırıp sğlık bakanlığına şikayet ediyor diyenler ve ayrıca çok paragöz biri olduğunu söyleyenler var. 

Dr. Kasım altıntaş geleneksel yöntemlerin bir çoğunun eğitimini almış, Bursada uzun yıllar hacamat uygulaması konusunda hizmet veren değerli uzmanlardır.

Kasım Altıntaş Bursada en eski hacamat uzmanı doktor olup çok mütevazidir. Bir çok hasta Dr. KAsım Altıntaş elinde şifa bulmuştur.

Kendini 17 yıllık-21 yıllık tecrübeli uzman olarak tanıtanlardan uzak durun, küllen yalan, küllen duygu sömürüsü.

En tecrübeli uzmanlardan Murat yüce 2006 da başladı 10 yıllık tecrübesi var, Arkasından Yasin Keskin ve sorasnda Süleyman Gök gelir. Bu iki side  2008 yıllarından sonra başladalar. Bu üç kişiden önce doğru düzgün hacamat yapan yok idi.

Ruzin Imdat yine eğitimini Süleyman gök’ten Almıştır, bi ara Süleyman Gök ile çalışmış uzmandır. Aslen muhasebe maliye okuyan Ruzin Hanım aynı zamanda Hacamat Derneği Kurucu üyelerindendir.

Dr./N  Süleyman Gök (Hacamat Dernek Başkanı) HACAMAT adı kitap yazarı HAcamat mesleğinin yayılmasına çok katkısı olmuştur. Süleyman gök Geleneksel Tıp doktoru olup hindistan ekolünden yetişmiştir.

Dr./N Süleyman Gök Dr./N Mehmet Kocabaş ile birlikte Hacamatı Türkiye getiren ilk isimdir.

Dr. Ahmet Erçek hem avukat hem doktor olan Ahmet Erçek bey Hacamat ve Sülük Tedavisi Eğitimini Süleyman Gök beyden aldığını aynı zamanda sağlık bakanlığı hacamat kursunu bitirdiğini sağlık bakanlığının kurslarındanda hiç bir şey öğrenmedim. ne öğrendiysem Süleyman beyden öğrendim diye belirtti.

Dr. Ahmet Erçek  ten eğitim alan bir çok kişi eğitimlerinden memnun olmadıklarını beyan etmişlerdir.

Ankara Sincan’da tıp merkezi olan ve Sağlık Bakanlığı adına doktorlara Hacamat Eğitimi veren Nezir Çelik bey de oldukça iyi bir hacamatçıdır. Dr. Nezir Çelik bey de Hacamat Eğitimini Süleyman Gök beyden Almıştır.

Adana’da Gönül Menekşe keza Hacamat Konusuda oldukça iyidir. Gönül hanım eğitimini Dr. Mete diye birisinden aldığını, Dr. Mete den hiç memnun kalmadığını sonra yine özel istanbula gelip Süleyman Gök beyden Hacamat Eğitimi aldığını belirtmiştir.

Adana’da yine en uzman Hacamatçılardan birisi Yunus Yüce adlı oldukça tecrübeli bir yetenektir.

Almanya’da Tuncay Yılmaz, Dr Ahmet Uz, avrupa’nı en iyi uzmanlarından dır.

Bunun dışında bizim bilmediğimiz birileri varsa; veya yukarda yazdıklarımızda eksik yalnış varsa aşağıya isimlerini ve o kişi hakkında genel görüşleri yazabilirsiniz.

 

Reklamlar