tarafından

Hacamat Kursu Fatih

Hacamat Derneği Fatih Karagümrük’te olup hacamat mesleği ile ilgilenen ve isteyen herkes Hacamat Derneğe randevu alarak ziyarette bulunabiliyor.

Ziyaretler sadece Çarşamba günleri 14.00-18.00 arasında olmaktadır.

Ziyratlerde bazen Hacamat Dernek Başkanı Süleyman Gök beye rastlayabileceğiniz gibi dernekte gönüllü olarak hiç bir ücret taleb etmeden destek olan doktor, diş hekimi hemşireden tutunda orta okul mezunu fakat hacamat ve hacamat gibi geleneksel yöntemlere inanmış insanlara rastlayabilirsiniz.

Hacamat Derneği dernekler yasası gereği ticari bir faliyet yapamadığında dolayı dernek olarak hacamat eğitimi veremiyorlar.

Onun Yerine yine Hacamat Dernek Başkanı Süleyman Gök beyin öncülüğünde kurulan Hacamat Enstitüsü Fatih Karagümrük’te zaman zaman Hacamat eğitimleri düzenlemektedir.

İkinci olarak Fatih’te Hacamat Eğitimi alabileceğiniz mekan Kupa Terapisi Derneğidir. Dernek adına nasıl eğitim veriliyor bilinmemekle beraber Dernek Başkanı Yasin Keskin her ne kadar Hacamat bilsede kendisi orta eğitimi düzeyini aşmaya bir eğitim seviyesi vardır.

Zaman zaman internet’de haccamlar birliği adlı oluşumun başını çeken Kürşat Aslan adlı eski sabıkalı güvenlik görevlisi olup çevresinde birlikte çalıştıkları kişiler burda yazamayacağımız olumsuz karakterinden bahsediyorlar.

Bunlardan biride helali olmayan bir kadın ile girdiği ilikiyi yatak görüntüleri video alıp internetde alanen yayması.

Çok ilginç bu kişinin çevresindekiler ‘Kürşat Aslan için ‘Bu şahıs öyle yumuşak dilli birisiki 1 saat sonra ona inanabilirsiniz demektedir.’

Maalesef çok üzücü bir durum maalesef Kürşat Aslan kendi çevresinde hiç bir kariyeri eğitimi olmayan cahil kişileri toplamış dernekler kurdurtmuş ve bu kurulan dernekleri birleştirip kendisini Hacamat Fedarasyonu başkanı seçtirmiştir. Meslek adına çok üzücüdür.

Diğer bir İsim Şu an pek piyasada olmayan Sakarya asıllı Murat Yüce isimli arkadaştir.

10 yıl önce Hacamat türkiyede 15-20 kişinin uygulamacı olduğu dönemlerde aktif 3 kişi vardı. Bunlardan ilki ve en akademik eğitimlisi Süleyman Gök, akabinde Yasin Keskin akabinde Murat Yüce vardı.

Maalesef hacamat konusunda oldukça birikimi olan Murat Yüce beye sağlık bakanlığı hiç rahat vermedi ve yeni yasa dolayısı ile iş yeri kapatıldı ve oldukça yüklü cezalar verildi. Tek suçu hacamat yapıyor olmak idi bu kardeşin.

 

Reklamlar

Yorum yapın,

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s